en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

ARAÇ MUAYENE
1205

Araç Muayene

Tüvtürk istasyonlarında yaptıracağınız araç muayene'lerinde işlerin nasıl ilerlediği özellikle ilk kez muayene gidecek olan araç için merak konusudur. Araç muayene'si konusunda baştan temkinli olun; Tüvtürk'ün önerilerini dikkate alırsanız, herhangi bir sorun yaşamadan muayeneden aracınızı başarıyla çıkarabilirsiniz. Araç muayene adımları'nı takip ederek zamandan tasarruf edin.Muayene Öncesi:

Muayene sürecine girmeden önce dikkat etmeniz gereken hususları bilmelisiniz. muayene randevusu almanız bu konuda en önemli detay. Randevu almadan muayene hizmeti vermemektedir. Randevunuza gelmeden önce aracınızın trafik cezalarını, araç kaçak geçiş cezalarını kontrol edip ödemeleri yapmayı unutmayınız. Araç borçluyken muayene işlemi başlatılmaz. Egzoz emisyon ölçümü'nüzün geçerliliği kontrol etmeli; geçerli değilse yenilemeniz gerekmektedir. Muayene sırasında gerekli olabilecek tüm belgeleri, önceden hazır etmeniz işlerin hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Gerekli belgeler ve Gerekli ekipmanları sayfamızdan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aracınızın kontrolünü Tüvtürk'e gelmeden önce genel olarak yapabilirsiniz. Muayene Sırası:
Randevu saatinizden biraz erken gelip son hazırlıkları yapmanız en doğrusudur. Geldiğinizde sıranızı beklerken araç kilometre bilgisini not etmeyi unutmayın. Tüvtürk müşteri kabul görevlisi sizi çağırdığında hazır olmak adına araç muayene ücretini önceden hazır edin. Tüvtürk ödemeleri muayene başlamadan önce ve nakit olarak kabul etmektedir. Müşteri kabul işleminden sonra yapmanız gereken teknisyenlerin sizi çağırmasını beklemektir. Muayene esnasında aracınızın trafikte güvenle seyretmesine engel olabilecek birçok detayı tek tek incelenmektedir. Muayene bittikten sonra Tüvtürk teknisyeninin size anlatacağı raporu dikkatle dinlemelisiniz.Muayene Sonucu:
İşlem bittikten sonra aracınızı teslim alırken raporu da teslim alabilirsiniz. Muayene sonucunda aracınız; kusuruz, hafif kusurlu ya da emniyetsiz ve ağır kusurlu olarak raporlanır. Kusursuz araçlarda hiçbir problem yoktur. Hafif kusurlu araçlarda trafiği, aracın kendisini ve sürücüsünü tehlikeye sokmayacak göz ardı edilebilecek basit kusurlar vardır. Her iki durumda da araca hologram yapıştırılır ve bir sonraki muayene tarihi belirlenir. Ağır kusurlu araç ve emniyetsiz araç için Tüvtürk 30 gün süre verir ve araç için sorunların giderilmesini talep eder. Bu süre içinde Tüvtürk'e tekrar gelen araç muayene tekrarı yeniden araç muayene ücreti ödemez. Süreci aşıranlar araç muayene için Tüvtürk istasyonuna geldiğinde yeniden muayene bedeli ödeyecektir. Eksikler giderilmeden uyarı sonrası araç ile tekrar trafiğe çıkmanız ve denetlemeye takılmanız halinde aracınızın çekilmesine kadar gidecek sorunlar yaşayabilirsiniz.

Araç muayene randevu alma hizmetimiz den güvenle faydalanabilirsiniz.

-Tüvtürk Araç muayene tarihi gelmeden muayene yaptırabilirmiyim ? 

-Tüvtürk Araç muayenede yapılan işlemler nelerdir ?

ARAÇ MUAYENE

araç muayene,
Tüvtürk istasyonlarında yaptıracağınız araç muayene'lerinde işlerin nasıl ilerlediği özellikle ilk kez muayene gidecek olan araç için anlatıyoruz.