en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

ARAÇ MUAYENE RANDEVU
1830
Araç muayene randevu, Araç muayene randevu alma,
Araç muayene randevu alma formu'nu doldurarak araç muayene randevu kaydı oluşturabilirsiniz. Muayene türünü seçerek randevu alma işlemini tamamlayın.

ARAÇ MUAYENE RANDEVU

ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALMA FORMU

Genel Araç Muayene Randevu:

Genel araç muayenesi, trafikte seyreden motorlu araçların teknik bakımından yeterliliklerine yönelik bir muayenedir. Trafiğin ve yolcuların güvenliği için periyodik araç muayenesi yapılmalıdır. Bunun için Tüvtürk randevusu almanız ve araç muayene randevusuna zamanında gitmeniz gerekmektedir. Tüvtürk araç muayene işlemlerinde görevli olan tek kuruluş olduğu bilinmektedir. Zamanında ve düzenli yapılan araç muayeneleri sayesinde hem aracınız güvende olacak hem de karşılaşabileceğiniz arızaların önüne geçerek bütçenize artı kazanç sağlarsınız. Genel araç muayene randevu

Muayene Tekrarı Randevu:

Tüvtürk Araç Muayene Tekrarı muayene değerlendirme işlemleri sonucu ''Ağır Kusurlu'' olarak nitelendirilen ve geçici kusurlu etiketi verilen araçlar için yapılan işlemdir. Aracın muayeneden kalmasını sağlayan arızalarının yeniden yapılıp yapılmadığının kontrolüne muayene tekrarı denir. Tüvtürk Muayene tekrarı aracınızın ağır kusurlu etiketi aldığı günden itibaren 30 gün boyunca tekrardan ücretsiz muayene yaptırmanızı sağlayan işlemdir. Geçici Kusurlu aracınızın muayene tekrarında kusurların giderilmediği anlaşıldığında veya 30 gün boyunca muayene tekrarına katılmayan araçların muayene ücreti tam olarak tahsil edilir. Muayene Tekrarı Randevu 

Tespit Muayenesi Randevu:

Tüvtürk'de ücretsiz olarak verilen tespit muayenesi çeşitli birkaç durumda yapılması gereken bir işlemdir. Aracın üzerine logo işletilmişse ya da sökülmüşse, renk, şasi, motor numarası tespiti yapılması gerekiyorsa, servis araçlarına kuşak taktırılmış ya da söktürülmüşse, taksimetre, takograf gibi cihazlar takılmışsa, hususi araç ticariye dönmüşse ya da tam tersi ticari araç hususi otomobile dönüşmüşse tespit muayenesi yapılmalıdır. Tüvtürk tüm bu durumlar için tespit hizmeti vermektedir.

Tadilat Sonrası Muayene Randevu:

Tüvtürk Tadilat sonrası muayene aracın orjinal ruhsatta işli olan özelliklerinin haricinde yapılan işlemlerden sonra gerekli olan muayene türüdür. Tüvtürk Tadilat sonrası muayene tüm tüvtürk istasyonlarında yapılmaktadır, Aracınıza yeni takılan lpg sistemi veya boya değişikliği gibi kriterlerde yapılması gereken tadilat sonrası muayene işlemi bitiminde, aracınızın ruhsat bölümünü, 'trafik tescil bölümü'nden ruhsatınıza işletmeyi unutmayınız.

Yola Elverişlilik Muayene Randevu:

Tüvtürk'ün yola elverişlilik muayene hizmeti, Avrupa Birliği dahilindeki ülkelere yük taşımacılığı yapan römork, çekici ve kamyon gibi araçlara verilen bir hizmet çeşididir. Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Tüvtürk'e ait muayene istasyonlarında yapılmaktadır. Muayeneden başarıyla çıkan araçlar 1 yıl geçerli olacak yola elverişlilik belgesi almaya hak kazanırlar. Süre dolunca tekrar Tüvtürk'e gelip muayene yenilenmelidir.

Zorunlu Muayene Randevu:

Tüvtürk Zorunlu muayene gereksinimi duyulan araçlar; tadilattan geçmiş olmasına karşın değişikliği tescil kuruluşuna bildirmemiş, muayeneyi zamanında yaptırmamış, trafik denetlemede trafikte seyri uygun görülmemiş araçlardır. Bu araçlar zorunlu olarak muayeneye sevk edilebilirler. Tüvtürk bu durumdaki araçlara yine Tüvtürk'ün periyodik muayene hizmetinde geçerli fiyat ve belgelerle zorunlu muayene hizmeti vermektedir.