en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

GENEL ARAÇ MUAYENE
911

GENEL ARAÇ MUAYENE

Genel araç muayene ülkemizde 2005 yılından önce karayolları genel müdürlüğünce yapılırken bu tarihten itibaren özelleştirilerek TÜVTÜRK tarafından yürütülmektedir. Genel araç muayene şartları değiştirilerek ülkemizde sıkça yaşanan trafik kazalarının önüne geçmek ve toplumumuzun daha güvenli araç kullanımını sağlamak amacı işle 2005 yılından itibaren profesyonel olarak hizmet veren tüvtürk günümüzde 204 sabit, 77 adet gezici, 13 adet traktör muayene istasyonu ve 3500 güler yüzlü personeli ile genel araç muayene hizmeti vermektedir.

     Tüvtürk Genel araç muayenesi yapılan araçların ikinci el değeri yükselirken, yola elverişli olmayan araçların güvenliği tehdit etmesi sebebi ile tercih edilmemektedir. Genel olarak istasyonlarında egzoz gazı emisyon ölçüm işlemlerini üstlenen tüvtürk, müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına kendini sürekli yenilemektedir. Türkiye’de araçların genel muayenesi T.K. 2918 sayılı kanunun 34. Maddesine göre zorunludur. Tüvtürk Genel araç muayenesini yaptırmayan araçların ise trafiğe çıkması yasaktır. Bu doğrultuda tespit edilen araçlar uyarı ve trafikten men cezasına çarptırılır. Yaptığı kontroller doğrultusunda genel araç muayenesine giren taşıtlara işlem sonucunda ‘’kusursuz’’ ‘’hafif kusurlu’’ ‘’emniyetsiz’’ ‘’ağır kusurlu’’ etiketleri düzenleyen tüvtürk bu etiketler ile araçların trafiğe elverişlilik durumunu belirlemektedir.

            Tüvtürk genel araç muayene onayı alamayan araçların 1 ay süre ile bir defaya mahsus olarak ücretsiz ‘muayene tekrarı’’ hizmeti almasına olanak veren tüvtürk, aracınızın muayene tekrarından geçememesi halinde yeniden muayene ücreti ödeyerek genel araç muayene hizmeti almanıza imkan verir. Bunun yanı sıra muayene süresi içerisinde araç üzerinde yapılan değişiklikler için ise ‘tespit muayenesi’’ hizmeti alabilirsiniz veya aracınızda yapılan tadilat sonrası düzenlemeleri için ‘’tadilat sonrası muayene’’ randevusu alarak muayene yaptırabilirsiniz. Trafikte aracınızı kullanırken tüvtürk genel araç muayene süresi dolmayan fakat trafik görevlileri tarafından fark edilen ve yola elverişli olmayan araçlar için kontrol amaçlı olarak ‘’zorunlu muayene’’ yaptırmaya sevk etme hakları vardır. Bu durumda tüvtürk’ten randevu alarak zorunlu araç muayeneye katılabilirsiniz.

Tüvtürk Genel araç muayene fiyatları, muayene olacak taşıtlara göre farklılık gösterebilir, en doğru bilgi için aracınızın kategorisine ait muayene fiyatını güncel olarak öğrenebilirsiniz.

Muayene için Gerekli Belgeler

ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALMA İÇİN TIKLAYINIZ için Tıklayınız.

HİZMETLERİMİZ   > GENEL ARAÇ MUAYENE