en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

MİMARSİNAN TÜVTÜRK RANDEVU
1422

MİMARSİNAN TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE RANDEVU

Mimarsinan tüvtürk araç muayene randevu işlemi için aradığınızda en yakın muayene istasyonundan sizin adınıza randevu oluşturulur. Trafiğin güvenliği için zorunlu olarak yapılması gerekli olan genel araç muayene işlemi 2005 yılına kadar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor idi. Fakat 2005 yılı sonrasında özelleştirme kapsamında TÜVTÜRK ‘e devredildi. Araçların muayene işlemlerinde her hangi bir değişim olmadan gene T. K.2918 sayılı kanunun 34. maddesi ile araç muayene işlemi zorunludur. İstanbul gibi büyük şehirlerde yalanan sıkışıklık sebebi ile işlemlerin tüvtürk randevu işlemi ile gerekleştirilmesi sağlanıyor. Mimarsinan tüvtürk araç muayene randevu işleminiz sonrasında belirlenmiş olan saat ve tarih ile işlemleriniz kısa sürede gerçekleştirilerek zaman tasarruf etmeniz de sağlanır.

Mimarsinan tüvtürk araç muayene randevu işleminiz öncesinde belirlenen muayene istasyonuna gitmeden evvel aracınızda tamamlamış olması gereken belgeler vardır. Bu evrakların bulunmaması sebebi ile genel araç muayene işlemine alınmazsınız. Evrakların olmaması sonrasında işleminiz yapılmaz ve evrakınızın tamamlanması sonrasında tekrar Mimarsinan tüvtürk araç muayene randevu sisteminden işlem yaparak randevu almanız istenir.Gerekli belgeler başında trafik sigortası bulunuyor. Trafik sigortası bulunmayan araçların genel muayene işlemine alınması imkânsızdır. Bunun yanı sıra egzoz emisyon ölçüm raporu evrakının da araçta bulundurulması gerekiyor. LPG ‘li araçlar için ise sızdırmazlık raporunun alınması lazımdır. Bu evrakların araçta bulunmasının haricinde aynı zamanda zorunlu ekipmanlarındatemiz edilerek araca konulması gerekiyor. Araçlarda zorunlu olarak bulunması gerekli ekipmanlar içinde yer alan yangın tüpünün belli aralıklar ile değiştirilmesi gerekir. Yangın tüpünüzün tarihinin geçip geçmediğine dikkat etmeniz öneriliyor. Aynı zamanda ilk yardım çantasının da araç içinde bulundurma zorunluluğunuz vardır. İlkyardım çantası da zorunlu olarak araçta bulundurulması gereken araçlar arasında yer alıyor. Genel araç muayene işlemi için Mimarsinan tüvtürk araç muayene randevu sisteminde en yakın muayene istasyonundan randevunuzu aldıktan sonra belirlenen gün ve saatte işleminizi yaptırabilirsiniz. İşleminiz sonrasında kusursuz ya da hafif kusurlu şeklinde alınan sonuç ile trafiğe çıkışınızda her hangi bir engel yoktur. Hafif kusurlu olarak açıklanan muayene sonucu kusursuz ile aynı sayılır. Ağır kusurlu ve ehliyetsiz olarak ifade edilmekte olan araç muayene sonucu ise trafiğe aracın çıkışına izin vermeyen sonuçtur.

Bu sonucun alınması sonrasında en yakın zamanda eksiklerin giderilmesi ile tekrar randevu için Mimarsinan tüvtürk araç muayene randevu sistemi ile iletişime geçilmesi gerekir. Genel araç muayene işleminiz için ödenecek olan tutar taşıt türüne göre farklılık gösteriyor. Genel araç muayenesi için en yakın muayene istasyonuna evrak ve zorunlu ekipmanlar ile gidip olumsuz sonuç aldıysanız bir ay içinde eksiklerinizi tamamlayarak ücretsiz olarak tekrar muayene için aracınızı muayene istasyonuna götürebilirsiniz. Bu şekilde sistem üzerinden belli günler için randevu alarak araçlarınızın bakım işlerini basit bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

MİMARSİNAN TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALMA İÇİN TIKLAYINIZ

Adres: Muratçeşme Mah. 431. Sok. No:6
Mimarsinan, Büyükçekmece / İstanbul - Avrupa

Mesai Saatleri (Pazar Hariç): 08:30-18:30

Mimarsinan Tüvtürk Araç Muayene Randevu

İSTANBUL   > MİMARSİNAN TÜVTÜRK RANDEVU

mimarsinan tüvtürk, mimarsinan tüvtürk randevu, mimarsinan araç muayene randevu,
Mimarsinan tüvtürk randevu alma işlemi, mimarsinan araç muayene randevu nasıl alınır, mimarsinan tüvtürk şubesi nerede ve nasıl gidilir, Mİmarsinan araç muayene istasyon harita ve adresi, çalışma saatleri, verilen hizmetler. Mimarsinan istasyon bilgileri.