en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

ÖDEMİŞ TÜVTÜRK RANDEVU
2218

ÖDEMİŞ TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE RANDEVU

Ödemiş Tüvtürk araç muayene randevu sistemimiz sayesinde araçlarınızın tespit muayenelerini de gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ödemiş ilçesinde tüvtürk muayene hizmeti için araç sürücülerinin birçoğu araçlarını mutlaka her sene ya da belirli zaman aralıklarında istasyona getirmek zorundadırlar. Bu zorunlu muayene durumunun, T.K. 2918 sayılı kanunun 34. Maddesi gereği yasallaştığını söylemek mümkündür. Ülkemizde önceki dönemlerde Ödemiş tüvtürk randevu işlemi karayolları genel müdürlüğü araçların muayenelerini gerçekleştirmekteydiler. Ancak 2005 yılında TÜVTÜRK bu muayene işlemini üstlendi ve artık araçlarınızın muayenesi TÜVTÜRK üzerinden yapılmakta. Ödemiş bölgesinde bulunan Tüvtürk randevu ile aracınızın muayenesini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle sitemiz aracılığı ile birlikte Ödemiş Tüvtürk araç muayene randevusu sistemimizden yardım almanız gerekmektedir diyebiliriz. Sistemimiz size uygun olan tarih ve saatlerde randevu verebilme potansiyeline sahip bir sistemdi ve size uygun olan bir tarihte aracınızı muayene ettirebilmeniz mümkündür.

Öte yandan motorlu taşıtlar için araç muayenesi zaten zorunluyken, aracın dış donanımlarında yapılan değişiklikler içinde muayene ettirme yükümlülüğü vardır. Yani aracınızın görsel görüntüsü ya da belirgin bir özelliğini değiştirmeniz durumunda mutlaka tespit muayenesine TÜVTÜRK istasyonlarına uğramanız gerekmektedir. Bunun dışında ise araçların kullanım amacı dışından ya da yapısından ötürü tadilata uğraması durumunda ise trafik kanunları gereği yine TÜVTÜRK istasyonlarına tadilat sonrası muayene ile uğramanız gerektiğini söyleyebiliriz. Tadilat sonrası muayene ile aracınızın trafiğe uygun olup olmadığını öğrenmek amacıyla Ödemiş Tüvtürk araç muayene randevu sistemimizden randevu alıp, istasyonlarımıza uğrayabilirsiniz. Muayene işlemlerinizin başlaması adına öncelikle bazı temel adımların atılması gerekir. Arabanızın genel anlamda muayeneye hazır olması önemlidir. Bunun için ilk olarak Ödemiş Tüvtürk araç muayene randevu sistemi sayesinde TÜVTÜRK istasyonlarında muayene hakkına sahip olabilmeniz adına randevu almanız gerekmektedir. Almış olduğunuz randevu için mutlaka randevu tarihi ve saatinden önce muayene alanında bulununuz. Ödemiş Tüvtürk araç muayene randevu sisteminde randevu alırken belirtilen ücreti gişelere ödeyiniz ve ardından randevunuzu doğrulayınız. Bundan sonra ise aracınızı TÜVTÜRK yetkililerine teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim edildikten sonra yetkililer aracınızın genel durum değerlendirilmesi ve denetlemesini yapmaktadır. Aracınızın birçok aksamına bakıp, trafik ve çevre güvenliği açısından uygun olup olmadığını denetlemektedir.

Ödemiş tüvtürk randevu sonrası Yapılan bu denetlemelerde aracın yürüyen aksamı, farları, stop lambaları, sinyalleri, bulundurulması gereken malzemeleri ve daha birçok konuda çeşitli kontroller yapılmaktadır. Yapılan bu kontroller sonucunda ise aracınızın herhangi bir sorun içermemesi durumunda kusursuz olarak trafikte bulunabileceğinizi nitelendiren bir etiket verilmektedir. Öte yanda aracınızda ufak eksikler bulunuyorsa hafif kusurlu, bu eksiklikler biraz daha büyük bir durumda ise emniyetsiz ve eksiklikler oldukça fazla ise ağır kusurlu olarak değerlendirilmesi söz konusudur. Bu halde ise muayene tekrarı denen olay gerçekleşecektir ve muayene tekrarı için 1 ay süre içerisinde tekrardan ücretsiz olarak muayene yaptırabilmeniz söz konusudur. Öte yandan Ödemiş Tüvtürk araç muayene randevu işlemlerinizin kapsamında egzoz gazı emisyon ölçüm değerlerine de bakılmaktadır.

ÖDEMİŞ TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALMA İÇİN TIKLAYINIZ

Adres: Zafer Mah. 1341 Sok. No:1, 35750 Ödemiş/İzmir

Mesai Saatleri: 08:30-17:30

Ödemiş tüvtürk randevu alma işlemi, ödemiş araç muayene randevu nasıl alınır, ödemiş tüvtürk şubesi nerede ve nasıl gidilir, ödemiş araç muayene istasyon harita ve adresi, çalışma saatleri, verilen hizmetler. Ödemiş istasyon bilgileri.
Ödemiş tüvtürk, ödemiş tüvtürk randevu, ödemiş araç muayene randevu, ödemiş tüvtürk randevusu,

İZMİR  > ÖDEMİŞ TÜVTÜRK RANDEVU

Ödemiş Tüvtürk araç Muayene Randevu