en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

TADİLAT SONRASI
970

TADİLAT SONRASI MUAYENE

Aracınızın üzerinde orijinal fabrika çıkışı projelendirilen özellikler haricinde yapılan değişikliklerin belgelenmesi için tadilat sonrası araç muayene işlemi gerekir. Mevcut aracın özelliklerine ek olarak yapılan işlemlerde tadilat sonrası araç muayene hizmetine dahildir. Periyodik olarak genel araç muayene süresi dolmasa bile bu süre içerisinde eğer aracınıza fazladan özellik ekleyip herhangi bir tadilatta bulunduysanız tüvtürk randevu alarak en kısa sürede aracınızı tadilat sonrası kontrolüne getirmeniz gerekir.

            Tüvtürk Tadilat sonrası muayene hizmeti için aracınızda yapılan her değişiklik geçerli değildir bu nedenle eğer aracınızı trafiğe açık alanda kullanacaksanız yalnızca belirli değişikliklere izin verilir. Öncelikle tadilat yapılacak olan aracın yalnızca yetkili mühendisler tarafından projesi oluşturulmuş ve onaylanmış olması gereklidir. Aracınızın yapılacak tadilat işlemlerinin yalnızca belirlenen projede olduğu gibi yapılması zorunludur. Aracınıza yeni montaj yapılacak olan veya parçalarında değişiklik yapacağınız LPG tadilatlarında montaj raporu, LPG gaz sızdırmazlık raporu ve aracınızın genel araç muayenede gerekli olan evraklar ile birlikte tadilat sonrası muayene randevusu alarak istasyonlarımıza başvurabilirsiniz. Tadilat sonrası araç muayene yaptırdığınızda genel araç muayenesi yapılmış olarak işlem yapılır. LPG ve CNG montaj veya tadilat sonrası mutlaka gaz sızdırmazlık raporu gereklidir, aksi takdirde  istasyonda işlem yapılamamaktadır. Tadilat sonrası araçlar genel araç muayenede olduğu gibi onay sürecinden geçer bu sebeple aracınızın kusursuz veya hafif kusurlu olması halinde araç onay etiketi alır. Ve bir sonraki muayene tarihine kadar herhangi bir işlem yapılmadığında güvenle binilebilir.

            Tüvtürk Tadilat sonrası muayene yapılacak olan araçların üzerinde yapılan değişiklikler ve bu değişikliğin yapıldığını gösteren yetkili mühendis tarafından hazırlanan tadilat sonrası belgesinin içerisinde  bulunan isim, seri no, etiket vb. yazıların net ve okunur olması gereklidir. Tadilat yapılan kısımlarda bulunan yazı vb. etiketlerin okunaklı olmaması halinde aracınıza onay verilmeyecektir. Aracınızın tüvtürk tadilat sonrası muayene işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğinde güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilmeniz için mutlaka yetkililer tarafından onaylanan belgeniz ile birlikte bağlı bulunduğunuz trafik tescil bürosuna başvurup araç tescil belgesi üzerindeki deşiklikleri güncellemeniz gerekmektedir. Aksi halde trafik denetleme kurumu tarafından bu değişikliğin yapılmadığı tespit edildiğinde cezai işleme maruz kalabilirsiniz.

Tadilat sonrası muayene için Gerekli Belgeler

TADİLAT SONRASI ARAÇ MUAYENE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ


-Tüvtürk Tadilat sonrası muayene yaptırmazsak ne olur?

-LPG tankı veya hangi parçaları değişince aracımı vizeye götürmeliyim?

-Tüvtürk Tadilat sonrası muayene genel muayene sayılırmı ?


HİZMETLERİMİZ   > TADİLAT SONRASI

tadilat sonrası, tüvtürk tadilat randevu,