en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

YOLA ELVERİŞLİLİK
1457

YOLA ELVERİŞLİLİK MUAYENESİ

Şehirler arası seyehat eden araçlar için özel bir hizmet olan yola elverişlilik muayenesi hizmeti tüvtürk tarafından avrupa birliği ülkelerine gidecek olan araçlara yapılan özel bir muayenedir. Otomobiller bu hizmet kapsamında değildir yanlızca römork kamton ve çekici gibi yük taşımacılığı yapan hizmet araçlarını kapsayan yola elverişlilik muayenesi yaptırmak için tüvtürk genel araç muayenesi’nden geçmiş olmanız gerekmektedir. Eğer genel araç muayene yaptırmadıysanız her iki muayeneyi aynı anda yaptırabilirsiniz. Toplamda bir yıl geçerliliği bulunan yola elverişlilik belgesi, muayene sonucundan geçen araçlara verilir. Belgeye sahip araç sahipleri bir yıl bu belgeyi kullanmaya hak kazanır ve her yıl yenilenmesi gerekir.

Yola elverişlilik muayenesi tüvtürk tarafından yalnızca 19 ilde yapılmaktadır. Bu illerde bulunan 30 istasyonda güvenle bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Yanlızca özel yetkili istasyonlarda yapılabilen yola elverişlilik kontrolü diğer muayenelere göre daha detaylı olduğu için Ulaştırma bakanlığı tarafından özel yetki almış tüvtürk istasyonunda yapılması şarttır.


GEREKLİ BELGELER:

  • Aracınızın ruhsatı
  • Trafik tescil belgesi
  • CEMT belgesi (araç üreten firmadan aracın özelliklerini gösterir belge)
  • Kimlik veya pasaport veya ehliyet, (Tc kimlik nosu okunur olmalıdır)


YOLA ELVERİŞLİLİK MUAYENE ÜCRETİ:

Eğer aracınızın tüvtürk periyodik muayenesi yoksa her iki muayenede aynı anda yapılır.

ARAÇ CİNSİYOLA ELVERİŞLİLİK MUAYENESİPERİYODİK MUAYENE İLE BİRLİKTE YOLA ELVERİŞLİLİK 
Kamyon, çekici, tanker133.93 TL334.83 TL
Römork ve yarı römork99.12 TL247.80 TL


KDV DAHİLDİR. (nakit tahsil edilir)

Tüvtürk Yola elverişlilik muayenesi sonucunda ağır kusurlu olan araçlara kesinlikle onay etiketi verilmez. Bu durumda size verilen yola elverişlilik raporu ile aracınızda bulunan kusurları 10 gün içerisinde gidermeniz gerekmektedir. Raporda yer alan eksiklikler giderilmediği sürece yola elverişlilik sertifikası teslim edilmez. On gün içerisinde muayene takrarı yaptırmayan araçlardan ise muayene ücreti tam olarak tahsil edilir. Bu yüzden bu sürenin geçmemesine özen gösteriniz.


YOLA ELVERİŞLİLİK ARAÇ MUAYENE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Yola elverişlilik sertifikası hangi ülkelerde geçerlidir ?HİZMETLERİMİZ   > YOLA ELVERİŞLİLİK

tüvtürk yola elverişlilik, yurt dışı öncesi araç muayene,