en_US
en
off
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünüm
 

Tüvtürk ile iş ortaklığı bulunmayan ve tüvtürk  resmi web sitesinden bağımsız danışmanlık hizmeti veren firmamıza ait Araç Muayene Randevu Alma Sitemizde bulunan içeriklerin Tüm hakları saklıdır.

2017Ⓒcreative www.barissavas.com seo danışmanlık

ANA SAYFA   >

ZORUNLU MUAYENE
911

ZORUNLU ARAÇ MUAYENE

Zorunlu araç muayene isminden anlaşılacağı üzere karayollarında seyir halinde olan araçların trafik ekiplerince zorunlu olarak tüvtürk araç muayeneye gönderilmesidir. Genel araç muayene sonrası aracınız üzerinde yaptığınız değişiklikler sonrasında tadilat sonrası muayene yaptırmadığınızda trafik denetleme memurları tarafından sizin aracınızdaki değişiklikler tespit edildiğinde sizi tekrardan zorunlu olarak tüvtürk muayeneye gönderip aracınızı kontrol ettirebilme yetkileri mevcuttur. Üstelik bunun için aracınızın genel araç muayene süresinin dolmamış olmasının bir önemi yoktur, örneğin; trafik denetlemede caddede ilerlerken aracınızın egzozundan çok ses çıktığını varsayalım ve denetleme memurlarınca size bu sorulduğunda araç egzoz bölümünün orjinal olduğunu söylediğinizde trafik denetleme memuru sizi yeniden zorunlu araç muayene yaptırmaya sevk edebilir. 


Tüvtürk zorunlu araç muayene fiyatı ile aynıdır. Bu nedenle araç ruhsatınızda yer alan tarihten önce zorunlu araç muayene yaptırırsanız muayene süreniz ona göre uzamış olur. Zorunlu muayene sonrasında sizi muayeneye sevk eden birime başvurup zorunlu muayene sonucunu göstermeniz gerekebilir. Aracınız sevk olurken elinizde bulunan belgede yazan ayrıntıları dikkatlice okuyup, size belirtilen şartlar doğrultusunda adımları takip etmenizi öneririz. Tüvtürk Zorunlu araç muayene sadece otomobiller için değildir trafikte seyir halinde olan ve herhangi bir kusuru olduğu düşünülen tüm kamyon,  otobüs, tır, motosikler, traktör ve tüm taşıtlar için geçerlidir. Tüvtürk’de zorunlu muayene için gerekli belgeler, periyodik araç muayenesi ile aynıdır. 


Genel araç muayene süresi geçen ve tüvtürk muayene yaptırmayan araçlar, zorunlu olarak muayeneye sevk edilir. Sevk edilirken size verilen belgeler izin belgesi niteliğindedir ve en kısa sürede aracınızı muayene ettirmeniz gerekir. Aracınızın trafikte seyir halinde iken cezai yaptırım işlemlerine maruz kalmadan önce tadilatını yaptırmış olduğunuz değişiklikler için önceden tüvtürk tadilat sonrası muayene yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede karayollarında güvenle seyahat edebilirsiniz. 


Zorunlu muayene için gerekli ekipmanlar.

TÜVTÜRK ZORUNLU ARAÇ MUAYENE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ


Zorunlu araç muayeneye girdiğimde genel araç muayenesi yaptırmış olurluyum?
Vizesiz araç ile trafikte yakalanırsam ne olur?

HİZMETLERİMİZ   > ZORUNLU MUAYENE

Zorunlu muayene, tüvtürk zorunlu muayene, zorunlu muayene nedir,